PRS250-25 Hetvattenssystem med 500 l vattentank Honda Elektrisk högtrycksslangrulle
Du har valt följande produktvariant:
Motor: Honda
Slangvinda: Elektrisk högtrycksslangrulle
Injektor för kemi
Purewash PRS250-25 Högtryckssystem med Hotbox-modul och 500 liters vattentank
Professionell 250 bars hetvattentvätt på stålram i rostfritt stål
Extraordinär mobilitet och användarvänlighet gör systemet även lämpligt för kommuner och industrin.
Komplett med avancerad HOTBOX för hetvattentvätt
PRS250 innehåller den välkända Purewash HOTBOX med avancerad och driftssäker styrning.
  • Integrerat filtreringssystem
  • Automatisk avluftningsfunktion vid torrkörning
  • Integrerad flamövervakning
  • Inklusive automatisk avkalkningsdosering
Högtryckssystemet PRS250 kan också enkelt konfigureras till 280 bar / 27 liter/min. Kontakta oss för mer information.
Tekniska data:
  • 22 hk - 2-cylindrig motor
  • Högtryckspump: 250 bar och 25 l/min.
  • Extra kraftiga högtrycksslangvindor*
  • Kraftig stålram med komplett kontrollpanel
  • 25 meter - 19 mm förstärkt vattenslang för påfyllning